Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

Hardcover, 496 pages

Czech language

Published by Host.

ISBN:
978-80-7577-144-5
Copied ISBN!
3 stars (1 review)

Vesmír se možná zdá nekonečný, ale lodě jím putující můžou být tísnivě malé.

Když se Rosemary Harperová připojí k posádce Poutníka, příliš toho neočekává. Touží jen po nenápadném, pokojném místě, které by mohla na chvíli nazývat domovem, a po úniku od problematické minulosti. A přesně takové útočiště jí Poutník nabízí. Život na palubě lodi je sice trochu chaotický, ale jinak vcelku poklidný.

Až do doby, kdy posádka dostane životní nabídku: vybudovat hyperprostorový tunel na vzdálenou planetu a zajistit si tak na několik dalších let pohodlné živobytí — pokud ovšem přežijí dlouhou cestu mezihvězdným prostorem, aniž dojde k ohrožení některého z křehkých spojenectví, jež udržují galaxii v klidu.

Potíž je v tom, že Rosemary není na palubě jediná, kdo skrývá nějaké tajemství…

1 edition

ok

3 stars

Prvni dil (zatim?) 4 dilne serie, puvodne samostatna knizka. Pomerne klidna space opera. Kdyz uz dojde na akci, probehne na par stranach a zas se zevluje. Bezproblemovy lehci cteni nekde na dovcu k vode. Dalsi dil mam v planu, uvidime, potencialnich linii je otevrenych hodne.

Relatively slow space opera (no problem with that) with some action, which might be important from galactic perspective, but is a bit secondary for the overall story. It's more focused on members of tunneling starship and their interactions/relationship etc. Will go for second book from series.